Warunki adopcji

Jak adoptować zwierzę?

Warunki adopcji

Adoptować zwierzę może jedynie osoba pełnoletnia, która posiada przy sobie dowód osobisty (lub paszport).
Pamiętaj, że zwierzę to wydatek. Zorientuj się, ile pieniędzy będziesz musiał wydać na szczepienia roczne. Oprócz rutynowych szczepień zwierzak może zachorować – wtedy musisz mieć możliwość zapłacenia za jego leczenie.
Sprawdź, czy nie jesteś uczulony na psa, bądź kota. Alergia to bardzo częsty powód, dla którego zwierzęta trafiają do Schroniska. Jeśli ktoś z domowników jest alergikiem, to przed adopcją sprawdź, czy nie jest uczulony na sierść.
Czy przemyślałeś, co zrobisz ze zwierzakiem, gdy będziesz musiał wyjechać na kilka dni bądź tygodni? Upewnij się, że znajdzie się osoba (np. z rodziny), która podejmie się opieki nad zwierzakiem. Jeśli nie znajdziesz takiej osoby, to sprawdź cennik hoteli i przemyśl, czy Cię na to stać.
Adoptuj zwierzaka jedynie wtedy, gdy WSZYSCY domownicy wyrażają na to zgodę. Każdy domownik musi chcieć i akceptować danego zwierzaka. Nie narażaj adoptowanego psa bądź kota na stres spowodowany powrotem do Schroniska.
Wynajmujesz mieszkanie? Dowiedz się, czy jego właściciel wyraża zgodę na posiadanie w nim zwierzaka. Niektórzy nie chcą, by w wynajmowanych przez nich mieszkaniach były zwierzęta. Należy to uszanować.
Zwierzę to nie prezent! Jeśli chcesz zrobić komuś bliskiemu prezent, to wybierz na tę okazję kwiaty, czekoladę, bądź cokolwiek innego, a nie zwierzaka. Każdy musi wybrać sobie przyjaciela samodzielnie – według własnych potrzeb i możliwości.
 
Przychodząc do nas zarezerwuj sobie kilka godzin na oglądanie i poznanie naszych zwierząt. Zawsze możesz podpytać opiekunów o konkretnego psa bądź kota i spędzić ze zwierzakiem trochę czasu. Nie śpiesz się – adopcja to często decyzja na najbliższych kilkanaście lat.
 
Aby adoptować psa, musisz mieć przy sobie smycz i obrożę dla niego, dowód osobisty. Do adopcji kota niezbędny jest transporter do przenoszenia zwierzaka i dowód osobisty. 
Przygotuj smycz i obrożę, bądź transporter dla kota (w zależności od tego, jakie chcesz adoptować zwierzę). Wybierz dzień, w którym będziesz miał dużo wolnego czasu i przyjedź do naszego Schroniska (ulica Ślazowa 2, Wrocław).
Przejdź się po Schronisku i wybierz zwierzę, które Cię zainteresuje. Zapisz numer boksu, w którym się znajduje (w przypadku psów), a o koty pytaj opiekunów Kociarni. Więcej informacji na temat konkretnych zwierząt uzyskasz w Biurze Adopcji (np. informacje o wieku, usposobieniu itd.).
 
Jeśli pies, którego wybrałeś, jest gotowy do adopcji – weź go na spacer przedadopcyjny. Zapoznaj się z nim i zdecyduj, czy jest to zwierzę, które chcesz wziąć do domu. Jeśli wybrałeś kota, to poproś pracownika o umieszczenie go w transporterze i przyjdź z nim do Biura Adopcji.
Z wybranym kotem bądź psem przyjdź do Biura Adopcji. Wypełnij ankietę przedadopcyjną, po czym przekaż ją Pracownikowi tam pracującemu. Po zaakceptowaniu treści ankiety podpiszesz umowę adopcyjną, do której spisania potrzebny jest Twój dowód osobisty.
Musisz mieć także własną smycz i obrożę, a w przypadku adopcji dużego psa także kaganiec.
Trzeba mieć własny transporter, by bezpiecznie zabrać kota ze Schroniska.
Przyjmujemy datki, które przeznaczamy m.in. na pokrycie kosztów profilaktyki weterynaryjnej naszych podopiecznych.
 
Aby adoptować zwierzę, należy mieć je już wybrane na przynajmniej pół godziny przed godziną zamknięcia Biura Adopcji schroniska!

Kontakt

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu
ul. Ślazowa 2
51-007 Wrocław
NIP 8992318978
KRS 0000154454

biuro@schroniskowroclaw.pl
+48 71 362 56 74 - Biuro Adopcji i inne
+ 48 501 334 268 - prosimy dzwonić pod ten numer między 8:00 a 22:00, w sprawie wyjazdowych interwencji - kierowca pogotowia

Pogotowie dla bezdomnych zwierząt działa od 8:00 do 22:00. Po godzinie 22:00 zgłoszenia ws. bezdomnych rannych zwierząt przyjmujemy na numery 71 362 56 74 lub 451 654 783
W godzinach nocnych kierowca zabiera tylko zwierzęta potrzebujące natychmiastowej pomocy (ranne)

Godziny pracy Biura Adopcji 

pon: 9:00 - 16:30 
wt: 9:00 - 18:30
śr: 9:00 - 16:30
czw: 9:00 - 16:30
pt: 9:00 - 16:30
sob: 9:00 - 15:00
niedz: 9:00 - 15:00 

UWAGA!
Ostatnie wejście na teren możliwe jest na godzinę przed zamknięciem biura, czyli:
w dni robocze o 15:30, z wyjątkiem wtorku - 17:30, 
w weekendy o 14:00.


Znalezione bezdomne zwierzęta można do schroniska przywieźć przez całą dobę (ul. Ślazowa 2, Wrocław). Personel jest obecny na miejscu i zajmie się czworonogiem.
Między 8:00 a 22:00 kierowca pogotowia dla bezdomnych zwierząt może również odebrać na zgłoszenie znalezionego zwierzaka.
Uwaga! W godzinach nocnych kierowca pogotowia dla bezdomnych zwierząt wyjeżdża tylko po zwierzęta, które potrzebują natychmiastowej pomocy (ranne). Prosimy wtedy o kontakt z numerami: 71 362 56 74 lub 451 654 783

Kontakt dla mediów oraz w sprawie współpracy:
RZECZNICZKA SCHRONISKA  Aleksandra Cukier, e-mail: schronisko.ola@gmail.com

Zobacz na mapie

Wirtualny spacer

Ikona Napisz do nas Napisz do nas