Wolontariat

Masz przynajmniej 18 lat i kochasz zwierzęta?

Wolontariat

Aktualizacja:
Zaczął się nowy nabór na Wolontariat! Chętnych do dołączenia do zespołu prosimy o przeczytanie informacji poniżej i odesłanie wypełnionej ankiety do dnia 31.01.2020 r. włącznie.

---


Masz minimum 18 lat i kochasz zwierzęta? Chcesz powyprowadzać na spacer psy, bądź pomóc kotom? A może umiesz robić ładne zdjęcia i w ten sposób będziesz promować adopcje? Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedziałeś „tak”, to mamy dla Ciebie propozycję – zostań naszym Wolontariuszem!

Jak możesz to zrobić?

Dostajemy codziennie bardzo dużo zgłoszeń i zapytań o Wolontariat - nawet kilkadziesiąt w ciągu jednego dnia. Nie jesteśmy w stanie przyjąć tak ogromnej grupy chętnych osób do pomocy, wobec czego zdecydowaliśmy się na przyjmowanie mniejszych grup. Dzięki temu jesteśmy w stanie stworzyć Wam dobre warunki do pomocy naszym Podopiecznym.

Co musisz zrobić, by wziąć udział w rekrutacji na nowego Wolontariusza?

1) Pobierz ze strony ankietę dla nowego Wolontariusza. 
2) Wypełnij ją i odeślij do nas drogą e-mailową (biuro@schroniskowroclaw.pl) bądź tradycyjną pocztą (ul. Ślazowa 2, 51-007 Wrocław).
Jeśli wypełniasz ankietę odręcznie to prosimy, postaraj się zrobić to wyraźnie, najlepiej drukowanymi literami.
3) Zweryfikujemy ankiety i odezwiemy się jedynie do wybranych osób. Najważniejszym kryterium dla nas jest aktualna ilość wolnych miejsc dla nowych Wolontariuszy. Dodatkowo weźmiemy pod uwagę zadeklarowaną dyspozycyjność chętnych, ich umiejętności i doświadczenie. 
4) Wybrani kandydaci zostaną zaproszeni na zebranie dla nowych Wolontariuszy.
5) Przyjdź do Schroniska na zebranie wraz ze swoim dowodem osobistym. Na spotkaniu dowiesz się czego oczekujemy od naszych Wolontariuszy i co jesteśmy w stanie zaoferować. Przejdziesz niezbędne szkolenie BHP, przedstawimy Ci regulamin i wtedy ostatecznie zdecydujesz o dołączeniu do naszej grupy pomocowej.
6) Ostatnim krokiem jest podpisanie na zebraniu porozumienia o wolontariacie. Od tego momentu staniesz się oficjalnie naszym Wolontariuszem i zaczniesz aktywnie pomagać :)

Gdy już zapiszesz się na spotkaniu, zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w Wolontariacie. Musisz przychodzić w miarę regularnie, choć nie wymagamy bycia u nas w konkretne dni. Będziesz pomagać w trakcie godzin pracy Biura Adopcji. Najbardziej potrzebna jest pomoc w dni robocze w godzinach porannych.

Uwaga! Nie ma możliwości bycia Wolontariuszem, gdy jesteś niepełnoletni. Na chwilę obecną mamy zapisanych ponad 100 osób na Wolontariat. Następne nabory będą skierowane do osób, które mogą pomagać nam głównie w dni robocze w godzinach pracy Biura Adopcji.


Pliki do pobrania

Ankieta dla kandydatów na Wolontariuszy 68 kb Pobierz plik

Kontakt

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu
ul. Ślazowa 2
51-007 Wrocław
NIP 8992318978
KRS 0000154454

biuro@schroniskowroclaw.pl
+48 71 362 56 74
+ 48 501 334 268 - kierowca pogotowia

Pogotowie działa od 8:00 do 22:00
W godzinach nocnych kierowca zabiera tylko zwierzęta potrzebujące natychmiastowej pomocy (ranne)

Uwaga!
Od listopada 2017 r. zmiana:

pon: 9:00 - 16:30
wt: 9:00 - 18:30
śr - pt: 9:00 - 16:30
sob - nd: 9:00 - 15:00

Kontakt dla mediów oraz w sprawie współpracy:
RZECZNIK SCHRONISKA  Aleksandra Cukier, e-mail: schronisko.ola@gmail.com

Zobacz na mapie

Wirtualny spacer

Ikona Napisz do nas Napisz do nas