Zanim adoptujesz

Zanim adoptujesz

Adoptować zwierzę może jedynie osoba pełnoletnia, która posiada przy sobie dowód osobisty.
Pamiętaj, że zwierzę to wydatek. Zorientuj się, ile pieniędzy będziesz musiał wydać na szczepienia roczne. Oprócz rutynowych szczepień zwierzak może zachorować – wtedy musisz mieć możliwość zapłacenia za jego leczenie.
Sprawdź, czy nie jesteś uczulony na psa, bądź kota. Alergia to bardzo częsty powód, dla którego zwierzęta trafiają do Schroniska. Jeśli ktoś z domowników jest alergikiem, to przed adopcją sprawdź, czy nie jest uczulony na sierść.
Czy przemyślałeś, co zrobisz ze zwierzakiem, gdy będziesz musiał wyjechać na kilka dni bądź tygodni? Upewnij się, że znajdzie się osoba (np. z rodziny), która podejmie się opieki nad zwierzakiem. Jeśli nie znajdziesz takiej osoby, to sprawdź cennik hoteli i przemyśl, czy Cię na to stać.
Adoptuj zwierzaka jedynie wtedy, gdy WSZYSCY domownicy wyrażają na to zgodę. Każdy domownik musi chcieć i akceptować danego zwierzaka. Nie narażaj adoptowanego psa bądź kota na stres spowodowany powrotem do Schroniska.
Wynajmujesz mieszkanie? Dowiedz się, czy jego właściciel wyraża zgodę na posiadanie w nim zwierzaka. Niektórzy nie chcą, by w wynajmowanych przez nich mieszkaniach były zwierzęta. Należy to uszanować.
Zwierzę to nie prezent! Jeśli chcesz zrobić komuś bliskiemu prezent, to wybierz na tę okazję kwiaty, czekoladę, bądź cokolwiek innego, a nie zwierzaka. Każdy musi wybrać sobie przyjaciela samodzielnie – według własnych potrzeb i możliwości.


ADOPCJA PSA, A ADOPCJA KOTA
 
Zastanów się nad tym, ile czasu spędzasz poza domem. Jeśli pracujesz długo i dom traktujesz tylko jak miejsce do spania, to może powinieneś adoptować kota. Pies wymaga regularnych spacerów, natomiast kot jest samodzielny (polecamy adopcję dwóch kotów na raz – wtedy nie czują się samotne).
W jakiej okolicy mieszkasz? Jeśli masz czas i park bądź las blisko domu, to spokojnie możesz adoptować psa. W takim miejscu będziesz mógł zapewnić zwierzakowi odpowiednie spacery. Jeśli nie masz w okolicy zieleni, to rozważ adopcję kota niewychodzącego.
 

 
UWAGA!

Przychodząc do nas zarezerwuj sobie kilka godzin na oglądanie i poznanie naszych zwierząt. Zawsze możesz podpytać opiekunów o konkretnego psa bądź kota i spędzić ze zwierzakiem trochę czasu. Nie śpiesz się – adopcja to często decyzja na najbliższych kilkanaście lat.
Aby adoptować psa, musisz mieć przy sobie smycz i obrożę dla niego, dowód osobisty. Do adopcji kota niezbędny jest transporter do przenoszenia zwierzaka i dowód osobisty. 

Kontakt

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu
ul. Ślazowa 2
51-007 Wrocław
NIP 8992318978
KRS 0000154454

biuro@schroniskowroclaw.pl
+48 71 362 56 74 - Biuro Adopcji i inne
+ 48 501 334 268 (TYLKO w sprawie wyjazdowych interwencji) - kierowca pogotowia

Pogotowie działa od 8:00 do 22:00
W godzinach nocnych kierowca zabiera tylko zwierzęta potrzebujące natychmiastowej pomocy (ranne)

Godziny pracy od 10.04.2021 r.:

pon: 9:00 - 15:00 
wt: 9:00 - 15:00
śr: 9:00 - 15:00
czw: 9:00 - 15:00
pt: 9:00 - 15:00
sob: 9:00 - 13:00
niedz: 9:00 - 13:00 

UWAGA!
W dni robocze ostatnie wejście na teren możliwe jest o godzinie 15:00.
W weekendy ostatnie wejście na teren możliwe jest o godzinie 13:00.


Kontakt dla mediów oraz w sprawie współpracy:
RZECZNICZKA SCHRONISKA  Aleksandra Cukier, e-mail: schronisko.ola@gmail.com

Zobacz na mapie

Wirtualny spacer

Ikona Napisz do nas Napisz do nas