"Ty też możesz stać się superbohaterem!"

"Ty też możesz stać się superbohaterem!"

19.07.2017 r. w Kinie Nowe Horyzonty odbyła się konferecja w sprawie nowego spotu wrocławskiego Schroniska pod tytułem: "Ty też możesz stać się superbohaterem". Materiał ten powstał w ramach kolejnej współpracy pomiędzy Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu, a MPK Wrocław. Inicjatorem projektu jest rzecznik prasowa wrocławskiego schroniska Aleksandra Cukier. Spot bezpłatnie zrealizowali Justyna Kacperska oraz Maciej Janik ze Studia Filmowego YOTKA wraz ze współpracownikami. W projekt zaangażowanych było także wiele innych osób, którym należą się ogromne podziękowania 

Tym razem spot był wyświetlany nie tylko we wrocławskiej komunikacji miejskiej. Niektórzy mogli go zobaczyć także w innym miejscu! Zorganizowanie w kinie Nowe Horyzonty konferencji połączonej z premierą nie było przypadkowe, gdyż filmik pojawił się dodatkowo w salach kinowych NH (dziękujemy!).

W spocie w główne role wcielili się psiak Drops oraz jego współwłaściciel - Arkadiusz Nowicki. Drops został adoptowany z wrocławskiego Schroniska, do którego wcześniej trzykrotnie wracał z powodu nieudanych adopcji. Nie radzono sobie z nim i zarzucano, że jest trudny i charakterny. Pewnego dnia trafił jednak na swoich ukochanych opiekunów, u których przebywa już od 2 lat i którzy już nie wyobrażają sobie życia bez niego. 
Drops w dniu adopcji miał 9 lat i jest żywym przykładem na to, że adopcje starszych zwierząt ze schroniska są fantastyczne, potrzebne i udane. Starsze zwierzęta kochają tak samo, jak te młode, ale mają niestety dużo mniejsze szanse na adopcje.

Psiak profesjonalnie wcielił się w rolę bohatera spotu. Kojarzył Schronisko dobrze, więc nie był zestresowany pracą na planie. Przez częste zwroty z adopcji Drops "zadomowił się" w Schronisku i związał z wolontariuszką Olą, teraz rzecznikiem prasowym. Po w końcu udanej adopcji, wraz z nowymi właścicielami, wielokrotnie odwiedzał na Ślazowej 2 swoją byłą opiekunkę. To wszystko spowodowało, że wyprawa w to miejsce wiązała się dla niego z przygodą i przyjemnym spotkaniem. 

Porównanie w spocie Arka do superbohatera jest symbolicznym zabiegiem, który ma pokazać, kim jest człowiek adoptujący zwierzę. Ratując czworonoga ze smutną przeszłością i dając mu piękną przyszłość stajemy się prawdziwymi bohaterami. Nie potrzeba do tego supermocy, a jedynie dobrego serca, otwartego na przyjęcie do rodziny nowego jej członka. Chcemy zachęcić tych, którzy jeszcze zastanawiają się nad adopcją, by przyjechali i zostali superbohaterami - to takie proste, a tak bardzo potrzebne.

Aleksandra Cukier, rzecznik schroniska:

"Jesteśmy bardzo szczęśliwi z powodu premiery nowego spotu. Tym razem chcieliśmy ująć w materiale bohaterstwo osób, które decydują się na przygarnięcie czworonoga ze schroniska. Nie chodzi nam o promocję adopcji jedynie naszych wrocławskich podopiecznych. Mamy nadzieję, że kampania przyczyni się do popularyzacji adopcji także w innych przytuliskach dla zwierząt. Dziękujemy twórcom spotu za wykonanie go i zaangażowanie w kampanię - po raz kolejny przekonałam się, że jest dużo kreatywnych i kochających zwierzęta osób chętnych, by pomagać"

Studio filmowe YOTKA przygotowało dwie wersje spotu - jedna z nich trafi na monitory wrocławskiej komunikacji miejskiej. Drugą wersję będziecie Państwo mogli oglądać przed filmami repertuarowymi w kinie Nowe Horyzonty od piątku (21.07.2017 r.) przez dwa tygodnie. 

Bardzo dziękujemy WSZYSTKIM, którzy wzięli udział w projekcie!

...Superbohaterowie, przybywajcie!

Kontakt

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu
ul. Ślazowa 2
51-007 Wrocław
NIP 8992318978
KRS 0000154454

biuro@schroniskowroclaw.pl
+48 71 362 56 74 - Biuro Adopcji i inne
+ 48 501 334 268 (TYLKO w sprawie wyjazdowych interwencji) - kierowca pogotowia

Pogotowie działa od 8:00 do 22:00
W godzinach nocnych kierowca zabiera tylko zwierzęta potrzebujące natychmiastowej pomocy (ranne)

Godziny pracy Biura Adopcji 

pon: 9:00 - 16:30 
wt: 9:00 - 18:30
śr: 9:00 - 16:30
czw: 9:00 - 16:30
pt: 9:00 - 16:30
sob: 9:00 - 15:00
niedz: 9:00 - 15:00 

UWAGA!
Ostatnie wejście na teren możliwe jest na godzinę przed zamknięciem biura, czyli:
w dni robocze o 15:30, z wyjątkiem wtorku - 17:30,

w weekendy o 14:00.


Kontakt dla mediów oraz w sprawie współpracy:
RZECZNICZKA SCHRONISKA  Aleksandra Cukier, e-mail: schronisko.ola@gmail.com

Zobacz na mapie

Wirtualny spacer

Ikona Napisz do nas Napisz do nas