Aktualności

Najświeższe informacje o naszej działalności

11 Marzec 2020

Icon Koronawirus a schronisko

Szanowni Państwo, Z powodu zagrożenia epidemią COVID-19 podjęliśmy decyzję o zamknięciu schroniska i wstrzymaniu adopcji przynajmniej do 14.04.2020 r. Data może ulec zmianie i zostać rozciągnięta na następne tygodnie lub miesiące. Epidemia, z którą aktualnie mamy do czynienia, jest dla nas wszystkich nowością i musimy dostosować się do zupełnie innej sytuacji. W związku z tym prosimy o zrozumienie, rozsądek i cierpliwość.
Bez zmian pozostaje przyjmowanie znalezionych zwierząt, które można do nas przywieźć przez całą dobę. Na stronie www w zakładce "Nowe w schronisku" będziemy ogłaszać wszystkie nowe psy i koty tak, aby właściciele mieli szanse je znaleźć i odebrać ze schroniska. Nie przeprowadzamy jednak adopcji. Ruszą w momencie, gdy sytuacja się ustabilizuje - na stronie pojawi się wtedy odpowiednia informacja. Prosimy obserwować komunikaty.
Podejmujac decyzję o wstrzymaniu adopcji kierowaliśmy się przede wszystkim dobrem naszych zwierząt, które potrzebują zdrowych i zdolnych do pracy Opiekunów. Zawieszamy działanie również dla dobra społeczeństwa, bo chcemy aktywnie przecwidziałać rozprzestrzenaniu się groźnego wirusa. Wspieramy akcje i kampanie mówiące o tym, aby w trudnym czasie zostać z domu i nie wychodzić z niego bez pilnej potrzeby.

UWAGA - WYJĄTEK W KWESTII ADOPCJI


W tym trudnym czasie przewidujemy jednak odstępstwo od reguły i dajemy Państwu możliwość adopcji specjalnej grupy zwierząt. Wyjątek dotyczy przygarnięcia:
  • psich i kocich "seniorów", czyli starszych i/lub schorowanych zwierząt, które pilnie potrzebują domów. 
  • psów i kotów, które w schronisku przebywają bardzo długo (powyżej 12-tu miesięcy).
W przypadku zapytań o adopcję takich zwierząt zawsze rozważymy sprawę i, jeśli decyzja pracownika będzie pozytywna, umówimy się na spacer z konkretną osobą. Zapoznanie psa lub kota odbędzie się z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, po uprzednim ustaleniu terminu i godziny z pracownikiem Biura Adopcji schroniska. PROSIMY O KONTAKT W TEJ SPRAWIE TYLKO ZDECYDOWANE OSOBY, które dobrze przemyślały decyzję.

O możliwość adopcji wszystkich innych ogłoszonych na stronie zwierząt prosimy pytać nie wcześniej, niż w okolicach 14-tego kwietnia. Podamy wtedy szczegółowe informacje na temat przygotowanej procedury. W międzyczasie z chęcią odpowiemy na różne pytania związane z funkcjonowaniem wrocławskiego schroniska.
Jesteśmy do Państwa dyspozycji.
Życzymy wszystkim zdrowia oraz wytrwałości.

Prosimy - ZOSTAŃCIE W DOMU!
- Ekipa Schroniska TOZ we Wrocławiu

 

Kontakt

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu
ul. Ślazowa 2
51-007 Wrocław
NIP 8992318978
KRS 0000154454

biuro@schroniskowroclaw.pl
+48 71 362 56 74
+ 48 501 334 268 - kierowca pogotowia

Pogotowie działa od 8:00 do 22:00
W godzinach nocnych kierowca zabiera tylko zwierzęta potrzebujące natychmiastowej pomocy (ranne)

Aktualne godziny pracy schroniska:

pon: 9:00 - 16:30 
wt: 9:00 - 16:30 
śr: 9:00 - 16:30
czw: 9:00 - 16:30
pt: 9:00 - 16:30
sob: 9:00 - 15:00
niedz: 9:00 - 15:00 

UWAGA!
W dni robocze ostatnie wejście na teren możliwe jest o godzinie 15:00.
W weekendy ostatnie wejście na teren możliwe jest o godzinie 13:00.


Kontakt dla mediów oraz w sprawie współpracy:
RZECZNIK SCHRONISKA  Aleksandra Cukier, e-mail: schronisko.ola@gmail.com

Zobacz na mapie

Wirtualny spacer

Ikona Napisz do nas Napisz do nas