Aktualności

Najświeższe informacje o naszej działalności

30 Grudzień 2018

Icon Jak pomóc zwierzakowi w Sylwestra?

Sylwestrowa noc tuż tuż! Z hukiem fajerwerków zmagamy się niestety już od wielu tygodni, ale dzisiejsza zabawa będzie na pewno najgłośniejsza. Na kilka godzin przed rozpoczęciem świętowania warto sprawdzić, czy zrobiliśmy wszystko, by zmniejszyć strach naszych czworonogów. Podrzucamy kilka porad i trzymamy kciuki, by noc minęła spokojnie oraz żeby do naszego schroniska trafiło jak najmniej przerażonych, zagubionych zwierzaków.


CO MOŻESZ ZROBIĆ, BY ZMNIEJSZYĆ STRACH ZWIERZAKA?
✅ Zasłoń okna tak, aby nie było przez nie widać migających świateł sztucznych ogni. Zamknij okna w celu wytłumienia dźwięków dochodzących zza nich.
✅ Włącz telewizor/radio – muzyka potrafi dobrze wygłuszyć wystrzały.
✅ Pozwól psu/kotu schować się tam, gdzie lubi – jeśli zwierzę chce przebywać w łazience, nie zabraniaj mu tego. Niech samo znajdzie punkt, w którym będzie czuć się bezpiecznie. 
✅ Przygotuj interesujące zabawki, którymi podopieczny zajmie się przez dłuższy czas. Polecamy te, do których można schować smakołyki lub maty węchowe.
✅ ZACHOWUJ SIĘ NORMALNIE – reagowanie na strach zwierzęcia będzie go wzmagać. Staraj się zająć podopiecznego ciekawą zabawą. Nie głaszcz/nie przytulaj go nadmiernie, gdyż może to odebrać jako nagrodę za swój lęk i go wzmocnić. 
✅ Nie podawaj samemu leków uspokajających. Zawsze musisz skonsultować ich podanie z lekarzem weterynarii, który doradzi, co będzie odpowiednie dla Twojego pupila.

NA DWORZE
✅ Proponujemy nie wychodzić z podopiecznym na dwór w godzinach popołudniowych i nocnych – spodziewamy się wtedy dużej ilości wystrzałów, a więc nie ma sensu spacerować ze zwierzakiem, który panicznie boi się huku.
✅ Obroża/szelki muszą być dobrze dopasowane. Polecamy dołożyć drugie upięcie na psa tak, aby przestraszony nie był w stanie z niego się wysunąć bądź zerwać.
✅ ADRESÓWKA I CHIP są bardzo ważne. Gdy trafia do nas pies bądź kot, zawsze w pierwszej kolejności sprawdzamy czy ma adresówkę i/lub chipa. Dzięki nim jesteśmy w stanie szybko odnaleźć właściciela zwierzaka. Adresówki często się gubią, więc dobrze jest napisać wyraźnie na obroży numer telefonu – można to zrobić np. czarnym markerem.

Życzymy wszystkim szczęśliwego Nowego Roku!

Kontakt

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu
ul. Ślazowa 2
51-007 Wrocław
NIP 8992318978
KRS 0000154454

biuro@schroniskowroclaw.pl
+48 71 362 56 74 - Biuro Adopcji i inne
+ 48 501 334 268 (TYLKO w sprawie wyjazdowych interwencji) - kierowca pogotowia

Pogotowie działa od 8:00 do 22:00
W godzinach nocnych kierowca zabiera tylko zwierzęta potrzebujące natychmiastowej pomocy (ranne)

Godziny pracy Biura Adopcji 

pon: 9:00 - 16:30 
wt: 9:00 - 18:30
śr: 9:00 - 16:30
czw: 9:00 - 16:30
pt: 9:00 - 16:30
sob: 9:00 - 15:00
niedz: 9:00 - 15:00 

UWAGA!
Ostatnie wejście na teren możliwe jest na godzinę przed zamknięciem biura, czyli:
w dni robocze o 15:30, z wyjątkiem wtorku - 17:30,

w weekendy o 14:00.


Kontakt dla mediów oraz w sprawie współpracy:
RZECZNICZKA SCHRONISKA  Aleksandra Cukier, e-mail: schronisko.ola@gmail.com

Zobacz na mapie

Wirtualny spacer

Ikona Napisz do nas Napisz do nas